We work with ambitious brands that need courage, clarity & consistency in their video, inside & out.

4140 Parker Rd Undefined
Allentown, New Mexico,
31134, USA

Zapraszamy do odwiedzania Mierzei Wiślanej

Atrakcje regionu

Nie sposób wymienić wszystkich sposobów spędzania czasu i miejsc godnych odwiedzenia w naszym regionie, ale o jego walorach najlepiej świadczą jednak sami turyści wracający do nas każdego roku.

Przybliżone odległości ze Stegny:

km
do Elbląga
km
do Gdańska
km
do Malborka

Mierzeja Wiślana

Przez wielu uważanej za najpiękniejszy fragment polskiego wybrzeża. Usytuowana pomiędzy Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym, charakteryzuje się bogato urzeźbionym pasmem wydm, szerokimi piaszczystymi plażami, bogactwem flory i fauny oraz wyjątkowym klimatem o dużym nasłonecznieniu. Zalesiona w ok. 70% jest wymarzonym miejscem na wypoczynek. Tu każdy – stosownie do nastroju – znajdzie przestrzeń do wypoczynku w samotności bądź rozrywki i zabawy w gronie przyjaciół.

Poczuj powietrze bogate w jod...

Oprócz urokliwych zakątków na turystów czekają piękne i czyste plaże obficie okraszone bursztynem, powietrze pełne jodu oraz atrakcje gwarantowane w każdej z mierzejowych miejscowości. Zaliczyć do nich należy szereg imprez plenerowych, koncerty, turnieje piłki plażowej, organizowane, co roku Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, rejsy po Zalewie Wiślanym, możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową, przejażdżki konne i wiele innych.

Mierzeja Wiślana to idealna baza wypadową do poznania atrakcji turystycznych regionu jak i całej polski północnej. Szczególnie polecamy rejsy wodolotem z Krynicy Morskiej do Fromborka, Elbląga oraz Kaliningradu, wycieczki do Gdańska i Malborka oraz poznanie wielu ciekawych miejsc na Mierzei Wiślanej i Żuławach (Muzeum Stutthof, Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, fermę strusi w Jantarze, zabytki dawnej architektury i wiele innych). Również amatorzy rowerów, sportów wodnych, fotografii i malarstwa nie zawiodą się, odwiedzając ten zakątek kraju.

Poniżej polecamy miejsca do zobaczenia:

lasymierzei
Lasy Mierzei Wiślanej
Gajówka Stegna

Malownicze zielone lasy sprzyjają pieszym i rowerowym wędrówkom.

Muzeum_Stutthof
Muzeum Stutthof
Gajówka Stegna

To zdecydowanie najtragiczniejsza karta historii tego regionu. Muzeum mieści się na terenach byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Stutthof, przez który przeszło około 110 tys. więźnów z czego około 60 tysięcy straciło życie.Miejsce warte zobaczenia ale dla dzieci od 12 roku życia.

kosciolstegna
Kościół w Stegnie
Gajówka Stegna

Dla turystów poszukujących odmiennych wrażeń niż plażowanie, dużą atrakcją będzie kosciół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to ryglowa świątynia, wzniesiona w latach 1681-83, na miejscu nieistniejącego, spalonego w pożarze, kościoła gotyckiego.

przekop
Przekop Mierzei Wiślanej
Gajówka Stegna

Otwarty we wrześniu 2022 roku Przekop to najgłośniejsza inwestycja w Polsce w ostatnich latach. Umożliwia on przedostanie się z wód Zalewu Wiślanego na Morze Bałtyckie.

most
Most Czterech Pancernych
Gajówka Stegna

Na sztutowskim moście w 1968 roku kręcono sceny do serialu Czterej Pancerni i pies. W roli statystów wcieliło się kilkunastu mieszkańców regionu.

ścieżka rowerowa
Ścieżka rowerowa R-10
Gajówka Stegna

Ciągnąca się od Ujścia Wisły w Mikoszewie aż do granicy w Piaskach należy do największych atrakcji regionu. Miłośnicy dwóch kółek będą wniebowzięci!

kamienie_wersalskie
Kamienie wersalskie
Gajówka Stegna

Kamienie wyznaczały granice Wolnego Miasta Gdańska z Niemcami, które zostały ustalone na mocy Traktatu Wersalskiego, ustanawiającego ład po I Wojnie Światowej.

plaze
Plaże bałtyckie
Gajówka Stegna

O wyższości naszych plaż nad innymi nie można dyskutować. Szerokie i piaszczyste nic dziwnego, że należą do najpiękniejszych na świecie.

MZW
Muzuem Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich
Gajówka Stegna

Muzeum opowiada historię rybołówstwa na tutejszych terenach. Jest bogate w eksponaty.

latarniaKMjpg
Latarnia w Krynicy Morskiej
Gajówka Stegna

Latarnia wybudowana została w 1948 roku w miejscu budowli z końca XIX wieku zniszczonej podczas działań wojennych. Jest dostępna do zwiedzania

mikoszewo
Ujście Wisły i prom w Mikoszewie
Gajówka Stegna

Ponad 130 letnia przeprawa promowa pozwala znacząco skrócić drogę do Gdańska.

kolejka
Kolej wąskotorowa
Gajówka Stegna

Od Gajówki mamy około 300 metrów do przystanku kolei skąd możemy ruszyć do Sztutowa, Mikoszewa bądź Nowego Dworu Gdańskiego.

port katy
Port w Kątach Rybackich
Gajówka Stegna
punkt widokowy
Punkt Widokowy Góra Pirata
Gajówka Stegna

Wieża znajduje się ok. 5, 6 km za Krynicą Morską, na porośniętym lasem wzgórzu po prawej stronie - patrząc w kierunku miejscowości Piaski.

bursztyn
Bursztyn
Gajówka Stegna

Bogactwo bałtyckich plaż to właśnie bursztyn.

StajniauBohuna
Jazda konna
Gajówka Stegna

W odległości kilku kilometrów od Gajówki działa kilka szkółek jazdy konnej. Miłośnicy tej formy wypoczynku będą zadowoleni.

rezerwatmewialacha
Rezerwat Mewia Łacha w Mikoszewie
Gajówka Stegna

Rezerwat Mewia Łacha położony jest po obu stronach ujścia Wisły, od końca XIX wieku poprowadzonej sztucznie wykopanym kanałem zwanym "Przekopem Wisły". Część rezerwatu leży po jego zachodniej stronie, na Wyspie Sobieszewskiej, większa zaś, wschodnia w gminie Stegna, w pobliżu Mikoszewa.

zagle
Sporty wodne i wędkarstwo
Gajówka Stegna

Te tereny to liczne rzeki, kanały oraz oczywiście Morze Bałtyckie czy Zalew Wiślany. Wędkarze oraz wodniacy nie będą tutaj narzekać na brak możliwości realizacji swoich pasji.

wiatrakw wdrewnicy
Wiatrak typu Koźlak w Drewnicy
Gajówka Stegna
wielbladzigarb
Wielbłądzi garb
Gajówka Stegna

Najwyższy szczyt na Mierzei Wiślanej i najwyższa stała wydma w Europie o wysokości 49,5 m n.p.m.

labirynt
Labirynt w polu kukurydzy
Gajówka Stegna

Labirynt znajduje się tuż przy drodze wylotowej ze Stegny w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego.

parklinowystegna
Park linowy w Stegnie
Gajówka Stegna

Park znajduje się około 800 metrów od Gajówki w kierunku Sztutowa

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this